Pyžampárty 2014

od: kalendář pátek 16.5.2014

do: kalendář neděle 18.5.2014

kde: mapaVagónek

charakter akce: Pro děti, Pyžampárty

Pozvánka

I přes nepřízeň počasí se letos opět konala Pyžampárty. Tentokrát jsme byli na návštěvě v Zemi Nezemi, kterou nás provázela víla Cililink.

Večer jsme začali pohádkou Tajemnství staré bambitky a waflemi.

Ráno nás čekalo zamyšlení o závisti a o tom, že každý má nějakou schopnost, kterou může pomoci ostatním. Někdo umí kreslit, jiný vařit, sekat trávu na zahradě nebo se třeba starat o kamna.

Počasí nám nechalo chvíli na hry venku a tak jsme hráli na Medvědy a tučnáky, na Mrazíka a Pakoball (pro ty, co neznají – hraje se skoro jako normální fotbal, ale po každém kopnutí do míče musí hráč oběhnout brankovou tyčku své branky). A když už nám počasí nepřálo, tak jsme vevnitř hráli karetní hry, malovali jsme a vyráběli květiny ze sáčků od čaje. Nechyběla ani hudba – tančili jsme makarenu, ptačí tanec a letkis.

Samozřejmě jsme zhlédli přehlídku nejnovějších modelů od světoznámých návrhářů (pro příklad: Míša, Běla) a svedli polštářovou bitvu.

Schůzku tentokrát měla na starosti Kytka, která nás seznámila s první pomocí a s tím, jak se chovat v různých situacích, když se někdo zraní nebo onemocní. Také jsme obvazovali – naštěstí jen zdravé ruce a nohy, a vybírali jsme věci do příruční lékárničky.

A večer už jen večerníčky a spát. :-)